Alpinistyczne czyszczenie elewacji – prace na wysokości

Specjalistyczne firmy zajmujące się czyszczeniem elewacji dysponują odpowiednim sprzętem do bezpiecznego i skutecznego czyszczenia elewacji. Mycie wysokociśnieniowe to najlepszy sposób na usunięcie zabrudzeń. Alpinistyczne czyszczenie elewacji powinno być wykonywane tylko przez specjalistów.

Jak często powinno się myć ściany zewnętrzne?

Zaleca się czyszczenie elewacji przynajmniej raz w roku, a maksymalnie co drugi rok. W zimie, gdy pył i kurz gromadzą się na powierzchniach ścian, czyszczenie ścian jest szczególnie ważne. W lecie ściany i elewacje nie wymagają tak częstego czyszczenia, ale należy je przeczyścić przed sezonem grzewczym. Alpinistyczne czyszczenie elewacji Warszawa wymaga wiedzy i doświadczenia. Aby zachować żywotność elewacji, należy zatrudnić profesjonalną firmę czyszczącą, która wie, jak czyścić ściany zewnętrzne, bez uszkodzenia powierzchni i bez wpływu na środowisko. Alpinistyczne czyszczenie elewacji zwykle odbywa się za pomocą myjki ciśnieniowej. Temperatura i ciśnienie wody muszą odpowiadać właściwościom i stanowi elewacji. W niektórych przypadkach czyszczenie ścian zewnętrznych pod wysokim ciśnieniem nie wystarczy. Uporczywe plamy usuwa się chemicznie. Im bardziej złożony projekt, tym wyższy cennik usług.

Jak wybrać metodę czyszczenia ścian zewnętrznych?

Odpowiedź na to pytanie zależy od wielu czynników i zależy od złożoności pracy.

  • Pierwszym czynnikiem jest twardość wody. Jeśli nie używasz żadnych środków chemicznych, a woda jest wystarczająco miękka, wystarczy umyć ściany zewnętrzne.

  • Drugim czynnikiem jest rodzaj gleby. Na przykład najlepiej jest używać środków chemicznych do usuwania brudu i tłuszczu.

  • Trzecim czynnikiem jest jakość powierzchni. Ściany zewnętrzne można czyścić bez dodatkowych środków, jeśli ściany są pokryte farbą, tynkiem, kamieniem lub innymi materiałami, które nie wymagają konserwacji.

  • Czwarty element to zakres prac. Jeśli powierzchnia ściany jest bardzo duża i masz dużo pracy, możesz użyć myjki ciśnieniowej do oczyszczenia ściany zewnętrznej, ale wiąże się to ze znacznymi kosztami ekonomicznymi.

  • Piąty czynnik to potrzeby osobiste. Czyszczenie zewnętrzne w mieście Warszawa jest bardzo ważne, ale musisz także wziąć pod uwagę własne możliwości i życzenia.

Oczywiście, jeśli nie masz czasu, możesz wynająć firmę, która wykona całą pracę za Ciebie.

Bardzo przydatna jest aktywna piana do czyszczenia ścian zewnętrznych

Usunie błoto i inne zabrudzenia z elewacji. Wspomniane pianki doskonale sprawdzają się w czyszczeniu wodoodpornych ścian zewnętrznych. Można go również użyć z wyprzedzeniem, jeśli elewacja ma być malowana. Alpinistyczne czyszczenie elewacji pianą aktywną może być przydatne, jeśli chcesz oczyścić budynek z sadzy i kurzu.