Do paznokci top hybrydowy

Najpierw na paznokieć nakłada się bazę, następnie kolorowy lakier hybrydowy, a na końcu top do paznokci. Każda warstwa jest utwardzana osobno. Lakier wykończeniowy nakładamy cienko lub z lekko spłaszczonym odblaskiem, ale nigdy tak mocno, aby podkreślić paznokieć. Czasami na wierzchnią warstwę nakłada się wzory, takie jak żelowe listwy, trójwymiarowe obrazy, wypukłe ozdoby lub sypki brokat. Topy do paznokci utrwalają powłokę koloru i zapewniają jej trwałość, a także tworzą równomierny, piękny blask na powierzchni paznokcia. Podczas noszenia utrzymuje kolor i świeżość lakieru nawierzchniowego.

Do czego służy hybrydowy lakier nawierzchniowy?

Aby sztuczny film utrzymał się na paznokciach przez kilka tygodni, jeden lakier żelowy nie wystarczy! Potrzebujesz też bazy i top, aby utrzymać efekt. Główną funkcją topu do paznokci jest ochrona koloru przed zarysowaniami i różnymi uszkodzeniami mechanicznymi. Chroni również kolor przed szkodami środowiskowymi, twardą wodą i środkami chemicznymi. Top hybrydowy do paznokci może być wykorzystany do stworzenia idealnych rozświetlaczy. Pozwala na wygładzenie. Ponadto top do paznokci chroni lakier przed blaknięciem na skutek działania promieni słonecznych. Jednak sam jeden lakier żelowy nie wystarczy, aby utrzymać sztuczną powłokę przez kilka tygodni! Dla utrzymania efektu potrzebna jest również baza i top.

Dlaczego lakier hybrydowy łuszczy się przy końcówce paznokcia?

Lakiery bazowe i nawierzchniowe mogą być elastyczne lub sztywne. To kryterium wpływa na zużycie powłoki, a niewłaściwa kombinacja lakieru bazowego i nawierzchniowego może prowadzić do pęknięć i odprysków. Elastyczne bazy są idealne dla miękkich, cienkich paznokci. Te paznokcie są ruchome, a elastyczna baza „porusza się” razem z nimi. Pokrywając miękką, elastyczną bazę twardym topem, efektem jest zastosowanie materiału, który pod cienką, kruchą warstwą szkła ciągnie to szkło w różnych kierunkach. W efekcie hard top pęka. Dlatego elastyczny top musi być nałożony na elastyczną podstawę. Istnieją też inne przyczyny odpryskiwania paznokci, na przykład elastyczne właściwości topu mogły się „wypalić” na skutek intensywnego suszenia w lampie. Czy może być tak, że baza flex i top zostały nałożone zbyt cienko?

Jaki top wybrać w pierwszej kolejności do paznokci hybrydowych?

Na początek wybierz top, który nie jest zbyt gruby, dzięki czemu łatwo rozprowadzisz cienką warstwę po powierzchni paznokcia. Grube blaty są bardziej odpowiednie dla profesjonalistów. Układanie jej w cienkiej warstwie wymaga umiejętności i doświadczenia.