Kurkuma jako zioło, jakie są jej właściwości

Kurkuma jest przyprawą używaną w wielu kuchniach świata. Warto jednak pamiętać, że jest ona także bardzo silnym ziołem i może być stosowana zarówno wewnętrznie jak i zewnętrznie. Kurkuma jest bogatym źródłem witaminy C, witamin z grupy B, a także wapnia, żelaza, magnezu, fosforu i miedzi.

Działanie kurkumy

Dzięki temu ma działanie przeciwzapalne, antybakteryjne i antyoksydacyjne. Kurkuma łagodzi dolegliwości żołądkowe i wspomaga trawienie. Może być stosowana przy bólach stawów i bólach głowy. Kurkuma jest również stosowana zewnętrznie w postaci okładów na rany i oparzenia. Kurkuma – właściwości lecznicze Kurkuma ma właściwości lecznicze i może być stosowana przy wielu dolegliwościach. Więcej można się dowiedzieć na https://www.santulan.eu/Curcumin-C3-Complex-90-kaps–p6296. Jest bogatym źródłem witamin i minerałów, dzięki czemu ma działanie przeciwzapalne i antybakteryjne. Kurkuma łagodzi bóle stawów i bóle głowy. Może być stosowana przy dolegliwościach żołądkowych i wspomaga trawienie. Kurkuma jest również stosowana zewnętrznie w postaci okładów na rany i oparzenia.

Kurkuma – przeciwwskazania

Kurkuma jest silnym ziołem i nie powinna być stosowana przez osoby cierpiące na wrzody żołądka i dwunastnicy. Nie powinna być stosowana przez kobiety w ciąży i karmiące piersią. Kurkuma może nasilać działanie leków przeciwzakrzepowych i przeciwzapalnych. Kurkuma – przepis Kurkumę można stosować na wiele sposobów. Najprostszym sposobem jest dodanie jej do potraw podczas ich gotowania. Kurkumę można także dodawać do napojów, takich jak soki i herbaty. Kurkumę można również stosować zewnętrznie w postaci okładów na rany i oparzenia. Kurkuma może być stosowana również przez osoby, które borykają się z problemy z układem pokarmowym. Kapsułki z kurkumą można stosować w leczeniu dolegliwości trawiennych, takich jak: biegunka, wymioty, ból brzucha, wzdęcia.

W jakiej formie można stosować kurkumę

W kuchni wykorzystujemy kurkumę jako przyprawę, która dodaje uroku potrawom. Z kolei na polskim rynku można spotkać kurkumę w formie kapsułek, które wykorzystuje się w leczeniu wielu dolegliwości. Warto wiedzieć, że kurkuma jest również uznawana za jedno z najstarszych ziół. Zielarze przyznają, że można ją wykorzystywać przy leczeniu wielu dolegliwości. Kurkuma w formie kapsułek może być stosowana przez osoby dorosłe. Z kolei dla dzieci najlepszym wyborem będzie kurkuma w formie kremu. Należy mieć na uwadze, że kurkuma jest środkiem silnym, dlatego pierwsze stosowanie powinny przeprowadzać osoby, które są w wieku dorosłym. Kurkuma jest składnikiem, który ma silne właściwości antynowotworowe i przeciwzapalne.