Maszyny szorujące, czyli szorowarki do podłóg
Szorowarki to urządzenia, które przeznaczone są do czyszczenia podłóg. Posiadają wiele różnorodnych funkcji, dzięki czemu możemy używać ich na różnych powierzchniach. Szorowarki do podłóg można podzielić na kilka rodzajów. Wśród nich można wyróżnić szorowarki do podłóg twardych oraz miękkich.
Jakie powierzchnie można czyścić szorowarką
Szorowarki do podłóg twardych przeznaczone są do czyszczenia powierzchni takich jak linoleum, kafelki, mozaika, marmur, terakota i kamień. Szorowarki do podłóg miękkich przeznaczone są do czyszczenia powierzchni takich jak dywany i wykładziny. Szorowarki do podłóg mogą być też wyposażone w różnego rodzaju końcówki, które ułatwiają czyszczenie trudno dostępnych miejsc. Szorowarki do podłóg zazwyczaj wyposażone są w dwa koła. Jeden z nich jest napędzany przez silnik i służy do poruszania się po podłodze. Drugie koło jest stacjonarne i służy do podtrzymywania szorowarki na podłodze. Szorowarki wyposażone są też w specjalną płytkę, która posiada różnorodne włókna. Płytka ta służy do szorowania podłogi i wspomaga pracę szczotki. W zależności od modelu szorowarki możemy spotkać się z różnymi rodzajami płytki.
Popularne szorowarki
Najczęściej można spotkać się z płytkami wykonanymi z nylonu oraz z włókna karbonowego. Płytka z nylonu jest bardziej miękka i elastyczna, dzięki czemu dobrze sprawdza się przy czyszczeniu podłóg miękkich. Płytka z włókna karbonowego jest bardziej twarda i sztywna, dzięki czemu dobrze sprawdza się przy czyszczeniu podłóg twardych. W zależności od modelu szorowarki możemy spotkać się także z płytkami wyposażonymi w dodatkowe włókna, które ułatwiają czyszczenie trudno dostępnych miejsc. Szorowarki mogą być też wyposażone w różnego rodzaju końcówki, które ułatwiają czyszczenie trudno dostępnych miejsc. Rodzaje szorowarek do podłóg Szorowarki do podłóg mogą być wykonane z różnych materiałów. Najczęściej można spotkać się ze szorowarkami wykonanymi ze stali nierdzewnej oraz z tworzyw sztucznych.
Wytrzymałość szorowarki
Szorowarki ze stali nierdzewnej są bardziej wytrzymałe i odporne na uszkodzenia, dzięki czemu dobrze sprawdzają się w przemysłowych zastosowaniach. Szorowarki z tworzyw sztucznych są bardziej lekkie i łatwiejsze w obsłudze, dzięki czemu dobrze sprawdzają się w domowych zastosowaniach. W zależności od modelu szorowarki możemy spotkać się także z szorowarkami wyposażonymi w różnego rodzaju uchwyty i końcówki, które ułatwiają czyszczenie trudno dostępnych miejsc.