Nieleczone serce jest przyczyną zgonów

Nie wystarczy tylko wiedzieć o problemach związanych z chorobami serca. Ważne jest również, aby wiedzieć, jak im zapobiegać i kontrolować. Niektóre powikłania są specyficzne dla stylu życia i nawyków zdrowotnych danej osoby, takich jak palenie, wysokie ciśnienie krwi, otyłość lub cukrzyca. Inne mogą wynikać z wieku i genów danej osoby. Na przykład osoba z zespołem Downa może być bardziej narażona na rozwój choroby serca w miarę starzenia się, ponieważ ma dodatkową kopię chromosomu 21.

W razie problemów udaj się do kardiologa

Zdrowy tryb życia to nie tylko dobra dieta i aktywność fizyczna. Obejmuje to również pozostawanie w kontakcie z lekarzem i czytanie o najnowszych przełomach w medycynie. Dbanie o siebie jest ważne dla wszystkich ludzi, ponieważ pozwala żyć znacznie dłużej z mniejszą liczbą problemów zdrowotnych. Jeśli chcesz żyć w ten sposób, musisz być na bieżąco informowany o swoim stanie zdrowia, dbając o regularne wizyty kontrolne u kardiologa. Kardiolodzy Chorzów powiedzą Ci, jak dbać o siebie, udzielając porad, które mogą pomóc w zapobieganiu zawałowi serca lub udarowi mózgu. Kardiolodzy Chorzów są ekspertami w dziedzinie chorób układu krążenia, które wpływają na serce i naczynia krwionośne. Choroby te wpłynęły na nich w taki sposób, że mogą łatwo zrozumieć, co powoduje pogorszenie czyjegoś zdrowia i jak najlepiej je leczyć lub im zapobiegać.

Choroba serca występuje, gdy nagromadzenie płytki nazębnej blokuje przepływ krwi do serca. Objawy zależą od tego, ile przepływu krwi jest zablokowane i gdzie jest blokada. Objawy te mogą być subtelne lub poważne, w zależności od stopnia zablokowania. Mogą również zmieniać się w czasie lub z różnymi czynnikami wyzwalającymi, takimi jak zmiana diety i stresory emocjonalne.

Powikłania choroby serca

Powikłania choroby serca mogą wahać się od łagodnych do zagrażających życiu. Niektóre z bardziej powszechnych powikłań to niewydolność serca, choroba wieńcowa i migotanie przedsionków.

Niewydolność serca występuje, gdy serce nie jest w stanie pompować wystarczającej ilości krwi, aby zaspokoić zapotrzebowanie organizmu na krew bogatą w tlen. Oznaki i objawy tego przewlekłego stanu obejmują duszność, obrzęk stóp lub nóg oraz trudności w oddychaniu po wysiłku fizycznym. Kardiolodzy Chorzów poprawią Twoje zdrowie!

Choroba wieńcowa pojawia się, gdy płytka gromadzi się na ścianach tętnic wieńcowych serca, które zaopatrują je w krew. Z biegiem czasu to nagromadzenie ogranicza główne tętnice zaopatrujące serce w krew bogatą w tlen i może prowadzić do bólu w klatce piersiowej lub zawału serca, jeśli nie zostanie wcześnie zdiagnozowane.

Twoim zadaniem jest prowadzić zdrowe życie i pozostać tak aktywnym, jak tylko możesz, jednocześnie dbając o swoje serce, zanim będzie za późno.