Wynajem żurawi wieżowych

Żurawie wieżowe to rodzaj żurawi, które są wykorzystywane w projektach budowlanych i konstrukcyjnych. Zazwyczaj składają się one z wysokiej, cylindrycznej wieży z przeciwwagą na górze i kabiną operatora na dole. Operator steruje żurawiem poprzez podnoszenie lub opuszczanie jego wysięgnika (lub boomu) do różnych pozycji na wieży.

Kiedy wynająć żuraw wieżowy

Żurawie wieżowe są zwykle wynajmowane, gdy trzeba wykonać zadanie wymagające podnoszenia ciężkich materiałów lub sprzętu, takie jak podnoszenie ciężkich płyt betonowych lub dużych części maszyn. Firma wynajmująca zapewni cały niezbędny sprzęt, w tym sam żuraw, szkolenie operatora oraz transport do i z miejsca pracy.

Wynajem żurawia wieżowego może być kosztowny, ale jeśli potrzebujesz go tylko na jeden dzień, może być bardziej opłacalny niż jego zakup. Porównując ceny wynajmu żurawi wieżowych, należy zwrócić uwagę na wszystkie dodatkowe koszty (takie jak transport i szkolenie operatora).

Budowa żurawia wieżowego na wynajem

Żurawie wieżowe są popularną formą ciężkich maszyn, które mogą być wynajmowane firmom potrzebującym podnośnika. Składają się one z trzech części: podstawy, wieży i wysięgnika. Podstawa jest przymocowana do podłoża i zapewnia wsparcie dla innych elementów żurawia. Wieża łączy wysięgnik z podstawą i zazwyczaj mieści wszystkie maszyny potrzebne do pracy. Na końcu znajduje się wysięgnik, który rozciąga się od szczytu wieży – to właśnie na nim będą wisieć pracownicy podczas obsługi lub kontroli sprzętu.

Istnieje wiele powodów, dla których możesz potrzebować wynająć jedną z tych maszyn do nadchodzącego projektu. Na przykład, jeśli budujesz coś wysokiego i musisz zainstalować rusztowania lub podpory, aby Twoi pracownicy nie musieli pracować z takiej wysokości. Żurawie wieżowe są również przydatne, jeśli chcesz podnieść ciężkie przedmioty bez konieczności ich upadku, ponieważ nie ma żadnych ścian w pobliżu, które mogłyby je utrzymać!

Rodzaje żurawi wieżowych do wynajęcia

Istnieją trzy główne rodzaje żurawi wieżowych: ciężkie (HD), średnie (MD) i lekkie (LD). Żurawie HD są używane głównie do prac budowlanych, natomiast MD są używane bardziej