Szampony w kostce czy te tradycyjne w płynie?

Szampony w kostkach zyskują w ostatnio bardzo na popularności. Dzięki swojemu ekologicznej i ekologicznym zastosowaniu. Stał się także alternatywą dla szamponów płynnych, których używamy od na co dzień. Szampony w kostkach są dobre dla środowiska, to także lepsza alternatywa dla naszego zdrowia, skóry głowy i włosów. Szampony w kostce to naturalny kosmetyk stworzony na bazie olejów roślinnych, ziół i glinki, a także zawierają olejki eteryczne dla wzmocnienia pielęgnacji. Oryginalne składniki sprawiają, że każda Kostka jest wyjątkowym eliksirem do włosów. Szampony w kostkach jest idealny dla każdego. Jeśli szukasz ekologicznego, naturalnego szamponu to wybierz szampony w kostkach, gdy raz zastosujesz, to się przekonasz na lata.

Szampony kostkach — zastosowania w kosmetyce

Oprócz naturalnych składników całkowicie organicznych i prostego składu warto też zwrócić uwagę na to, że szampony w kostkach nie szkodzą dla pH skóry głowy. W szczególności skuteczność tego szamponu można ocenić na podstawie tego, że jedna butelka zwykłego szamponu może wystarczyć na miesiąc, a przy ekonomicznym stosowaniu nawet na sześć tygodni regularnego mycia. Alternatywy dla drożących każdego miesiąca tradycyjnych szamponów są szampony w kostkach.

Zalety stosowania szamponów w kostkach

  1. Mały rozmiar to duży plus, zwłaszcza dla osób, które dużo podróżują. Kostki szamponów zajmują mniej miejsca w kosmetyczce i bez problemu można je zabrać w podróż.

  2. Utrzymuje równowagę mikrobiologiczną skóry głowy — naturalne, łagodnie oczyszczające składniki nie podrażniają skóry głowy.

  3. Skuteczność szacuje się, że jedna kostka szamponu może zastąpić dwie butelki płynnego szamponu.

  4. Wielofunkcyjność niektóre szamponów w kostce, w zależności od założeń producenta i informacji na opakowaniu, mogą być również używane do mycia ciała, do brody i golenia.

Niektóre korzyści z zastosowania kostek szamponu odnoszą się bezpośrednio do użytkownika, a inne do wpływu na planetę. Oba te elementy są bardzo ważne. Niektóre z zalet kostek szamponu, które wpływają na komfort użytkowników.

Wybór szamponów w kostce to wybór bez chemii, czyli bez siarczanów, silikonów, nic nie pozostawi naszych włosów w lepszej kondycji, ale z pewnością staną się one nieco bardziej puszące się, a to krok, na którym nam zależało. Dzięki swoim właściwości szampony w kostce powinny być podstawowym kosmetykiem w każdym domu u każdej osoby, która pragnie dbać o swoje włosy. Ponieważ nie ma nic lepszego niż naturalne środki do mycia i pielęgnacji.