Szampony w kostkach z marki płynnych szamponów

Ten rewelacyjny produkt czyli szampon w kostce został wprowadzony na rynek przez firmę, która wcześniej produkowała szampony w płynie. Miało to zachęcić konsumentów do szybszej konsumpcji produktu, czyli ludzie musieli kupować więcej w szybszym tempie Stało się to popularne w latach czterdziestych. Szampon w płynie zwiastował erę, w której produkty do pielęgnacji ciała stały się marnotrawne i szkodliwe dla środowiska. Wtedy jednak powszechne było już szampony w kostkach. Obecnie szampony w kostce robią furorę, ponieważ konsumenci domagają się bardziej ekologicznych produktów.

Szampony w kostkach są odpowiednie dla większości rodzajów włosów

Szampony w kostkach przeznaczone są do większości rodzajów włosów, w tym do włosów tłustych, cienkich i suchych. Należy jednak wypróbować kilka produktów, aby przekonać się, który szampony w kostkach jest dla nas odpowiedni. Solidne mydło nie sprawi Ci kłopotu, to samo dotyczy solidnego szamponu. Nie zawracaj sobie głowy rozmiarami podróżnymi czy specjalnymi pojemnikami – weź koło i ruszaj w podróż. Niektóre szampony barowe mogą pełnić funkcję zarówno mydła do mycia ciała, jak i mydła stałego. Jeśli naprawdę chcesz być oszczędny, możesz polegać na szamponie barowym do wszystkiego.

Dlaczego warto używać szamponów w kostkach?

Używanie szamponów w kostkach ma zalety, z którymi zgadza się wiele osób, takie jak fakt, że szampon jest przyjazny dla środowiska. Większość dostarczana jest w ekologicznych opakowaniach, co eliminuje potrzebę stosowania plastikowych butelek. Kolejną zaletą jest to, że zarówno małe, jak i pełnowymiarowe batony można spakować do bagażu podręcznego ze względu na ich solidny kształt. Cena tych szamponów również zachęca do ich stosowania. Pełnowymiarowa kostka szamponu jest odpowiednikiem trzech butelek zwykłego szamponu, a różnicę widać gołym okiem. Dużym plusem jest to, że nie trzeba szukać szamponu do każdego rodzaju włosów. Szampony te przeznaczone są do włosów suchych i przetłuszczających się (łagodzą również swędzenie skóry głowy), a wszystkie produkty są bezpieczne dla włosów farbowanych. Korzyści ze stosowaniu szamponów w kostkach są liczne.

Szampony w kostce różnią się od szamponów w płynie tym, iż nie zawiera składnika wodnego – przez co nie płacimy za „rozcieńczony płyn” jak to się ma w tradycyjnych szamponach w płynie. Szampony w kostkach myją włosy jak płynny szampon. Może być stosowany na włosy proste i kręcone. Zaletą szamponów w kostkach to między innymi: Ekologiczne opakowania, praktyczny i łatwy w użyciu, jest wydajność więcej niż płyny, ważą mniej, posiada naturalne składniki. Plusów jest dużo, a zwolenników takich szamponów przybywa każdego roku co raz więcej.